Modernizácia športoviska
Hainburg a.d. Donau, AT


Celková modernizácia a rekonštrukcia hlavnej budovy pri futbalovom ihrisku, ktorá už neposkytovala dostatočný komfort športovcom, dostala veľký prístrešok, ktorý bude využívaný pri športových akciách verejnosťou a športovcami aj pri nepriaznivom počasí. Taktiež pribudli kontajnery, ktoré slúžia športovcom a verejnosti pri futbalových zápasoch. Fasáda sa nesie vo farbách domáceho futbalového klubu FHK Hainburg.  

Dvojpodlažný dom, Pama
Pama, AT


Čisté línie, jednoduchosť a výrazný kubický tvar s plochými strechami sú charakteristickými prvkami tohto domu. Dom je na pozemku osadený tak, že svojmu majiteľovi poskytuje okrem záhrady s letnou terasou aj veľký dvor pre parkovanie osobných automobilov.
Integrovaná garáž umožnňuje prístup cez technickú miestnosť resp. sklad ''suchou nohou'' až do obytnej miestnosti odkiaľ sa ponúka prístup do kuchyne, pracovne a ďalších miestnosti na poschodí, kde nechýba spálňa so šatníkom, kúpelňa, samostatné WC a detské izby. Nosná konštrukcia domu je prevažne murovaná, doplnená zo statických dôvodov o oceľobetónové steny.

Rodinný dom so strešnou terasou
Parndorf, AT


Tento nový dvojpodlažný nízkoenergetický rodinný dom je navrhnutý na mieste starého pôvodného domu, ktorý už nespĺňal požiadavky na moderné bývanie.

Nepravidelný a pomerné malý pozemok je využitý na maximum. Okrem samotného rodinného domu a záhrady sa na pozemku nachádza terasa, ktorá môže byť využívana aj ako odstavná plocha pre druhý automobil. Ďalej je na pozemku umiestnená garáž, ktorá je celá podpivničená a sprístupnená schodiskom priamo zo záhrady. Špecialitou tohto rodinného domu sú veľké presklené okná so zdvihnutým stropom, zimná záhrada, ale najmä strešná terasa s vírivkou a saunou.

Drevodom
Hausbrunn, AT


Dvojpodlažný rodinný dom z drevenej rámovej konštrukcie, zateplený minerálnou vlnou v rakúskej obci Hausbrunn. Obytný priestor sa rozkladá na prízemí a v podkroví s viditeľnými drevenými trámami. Fasádu tvorí omietka a odvetraná fasáda s dreveným obkladom.

Showroom ERMLER
Neusiedl am See, AT


Riešenie prístavby pre potreby zväčšenia predajných priestorov etablovaného miestného automobilového predajcu ERMLER pre značky Mitsubishi, Smart a Mercedes-Benz na hlavnej ulici v meste Neusiedl am See.

Rekonštrukcia domu
Hainburg a.d. Donau, AT


Podľa štúdie renomovaného bratislavského architektonického štúdia totalstudio, archiprojekt zastrešil a pripravil kompletnú projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie v rakúskom meste Hainburg an der Donau.

Rodinný dom s priechodným carportom
Pama, AT


Tento dvojpodlažný rodinný dom je navrhnutý na rohovom pozemku nachádzajúcom sa v pokojnej časti rakúskej obce Pama. Dom je reprezentantom čistých a jednoduchých línií a funkcionalizmu. Dispozícia domu je rozdelená do jedno a dvojpodlažnej časti domu. Súčasťou domu je aj prestrešenie pre automobil, ktoré umožňuje prechod do záhrady. Na záhrade sa nachádza letná terasa a bazén.

Trojpodlažný dom vo svahu s medziposchodím
Hainburg a.d. Donau, AT


Tento dom navrhnutý vo svahu a orientovaný smerom k Dunaju ponúka svojím užívateľom okrem prekrásneho výhľadu aj maximálny komfort na troch a jednom medzipodlaží. Požiadavkou klientov bolo, aby denná časť domu bola na úrovní záhrady. Zo spodného podlažia sú ďalej sprístupnené aj ďalšie miestnosti ako hospodárska a technická miestnosť, sklad, fitness a špajza. O podlažie vyššie sa nachádzajú izby a kúpeľňa. Medzipodlažie je na úrovni verejnej komunikácie a okrem vstupu, ponúka garáž a šatník. Na vrchnom podlaží sa nachadzá spálňa, šatník a kúpeľňa s voľne stojacou vaňou z ktorej je možné si vychutnávať výhľad na Dunaj a rakúske stredoveké mestečko Hainburg an der Donau.   

Zobytnenie podkrovia a modernizácia
Kittsee, AT


Prestavba a modernizácia pôvodného rodinného domu v rakúskej obci Kittsee, ktorá hlavne vďaka zobytneniu podkrovia s menšou prístavbou, zabezpečila pre svojich majiteľov päť obytných miestností, šatník a dostatok odkladacieho priestoru. Dom ďalej ponúka novú strešnú terasu, prístrešok pre automobil ako aj letnú terasu, ktorou dominantou je nový krb s využitím pôvodného komína.

Dvojdom so strešnou terasou
Gattendorf, AT


Rodinný dvojdom v rakúskom Gattendorfe s dvomi bytovými jednotkami z ktorých každá ponúka minimálne štyri obytné miestnosti, šatník, kúpeľne ale alternatívne aj pracovňu, fitness a saunu. Každá z bytových jednotiek ponúka vlastný prístup na záhradu ako aj parkovanie pre dve vozidlá. 

Rodinný dom pri rieke Leitha
Zurndorf, AT


Trojizbový nízkoenergetický rodinný dom s garážou, carportom a čiastočne prestrešenou letnou terasou v novej štvrti v rakúskom Zurndorfe. Dom sa vyznačuje jednoduchou gemetriou a v kombinácii s plochou strechou a celkovým prevedením je cenovo prístupným riešením pre mladé rodiny ako aj ľudí s menším rozpočtom. 

Rodinný dom so zvýšeným stropom
Berg, AT


Projekt rodinného domu kompaktných rozmerov v rakúskej obci Berg, ktorý ponúka vďaka zvýšenému stropu nad obývavacou izbou a jedálenským stolom pocit vzdušnosti poschodového domu. Dodatočné svetlíky a veľké okná smerom do záhrady zabezpečujú ešte viac kvalitného denného svetla. V kombinácii s veľkou technickou miestnosťou a dvojgarážou zabezpečuje dom svojím užívateľom dostatočný priestor a komfort pre rodinu s deťmi.

Dom s výhľadom na Dunaj
Hainburg a.d. Donau, AT


Nadštandardný rodinný dom vo svahu so strešnou terasou v rakúskom meste Hainburg an der Donau. Dom disponuje piatimi obytnými izbami a extra apartmánom pre hostí. Strešná terasa o veľkosti až 55 m² ponúka výhľad na stredoveké mesto, západ slnka a rieku Dunaj. Spodná časť domu je realizovaná z masívnej konštrukcie železobetonu a tehál, pričom vrchná časť je montovaný drevodom.

Dvojpodlažný dom s fitness
Pama, AT


Štvorizbový nízkoenergetický rodinný dom s extra fitness miestnosťou a mini kanceláriou v obci Pama v Rakúsku. Tento dom ďalej ponúka šatník, technickú miestnosť, špajzu, malú práčovňu, prestrešené parkovanie pre dva automobily, letnú terasu a bazén.

Prestavba domu
Kittsee, AT


Prestavba a prístavba pôvodného čiastočne podpivničeného rodinného domu s valbovou strechou na moderný bungalov s piatimi izbami, terasou a bazénom v tichej lokalite obce Kittsee v Burgenlande.

Pasívny rodinný dom
Nickelsdorf, AT


Jednopodlažný pasívny rodinný dom navrhnutý zo systému IsoteQ passiv s vysokými tepelno- a zvukoizolačnými vlastnosťami. Napriek kompaktným rozmerom domu cca. 13x13 m a úžitkovou plochou 130 m², ponúka 5 obytných miestností, špajzu, práčovňu, dve samostatné toalety, kúpeľňu a kuchyňu s ostrovčekom.

Dvojdom Schillinggasse
Kittsee, AT


Štúdia rodinného dvojdomu v kľudnej časti Kittsee. Každá bytová jednotka disponuje šiestimi obytnými izbami, prechodnou garážou a záhradou s letnou terasou, pričom obytná plocha je 130 m².

Drevodom na Liptove
Liptovské Matiašovce, SK


Rodinný jednopodlažný dom z masívnych drevených CLT panelov, ktoré sú svojou kvalitou predurčené ako konštrukčný stavebný systém moderných úsporných drevostavieb. Kombinácia tradičnej architektúry a moderných materiálov.

Vila Albatros Golf Resort
Vysoký Újezd, CZ


Štúdia rodinného domu na pozemku, ktorý sa nachádza v kľudnom vilovom prostredí a v tesnej blízkosti lesa a golfového ihriska neďaleko hlavného mesta Prahy. Dom predstavuje kombináciu prvkov moderného a konzervatívneho štýlu, tým poskytuje potrebný komfort a architektonicky nenarušuje ráz prostredia vo svojom okolí. 

Moderný dom
Kittsee, AT


Dizajnérsky do detailov premyslený rodinný dom podľa návrhu pražských architektov B2 Architecture, kde Archiprojekt zastrešoval kompletnú projektovú dokumentáciu, vrátane profesií, podľa miestnych noriem. K domu prislúcha aj bazén a saunový domček. Nezvyčajnými prvkami sú šikmé ostenia okien a tvar strechy, ktorý nemá bežnú geometriu. Strechy garáže a záhradného domčeka sú navrhnuté ako vegetačné, ktoré umožňujú akumulovať dažďovú vodu a následne uvoľňovať vlhkosť do prostredia. 

Nadstavba
Slovenský Grob, SK


Nadstavba a zobytnenie podkrovia pôvodného rodinného domu. V podkroví vznikli požadované 4 izby a malá kúpeľňa.

Rekonšrukcia domu
Kittsee, AT


Rekonštrukcia a modernizácia pôvodne 100 ročného rodinného domu s prístavbou z 90tých rokov. Projekt rieši zobytnenie podkrovia a zvýšenie štandardu bývania pre majiteľov domu.