Rodinný dom Alpha

Ak hľadáte dom kompaktných rozmerov za nízke obstarávacie náklady vhodný aj pre menšie pozemky, tak je rodinný dom Alpha správnym riešením.

Tento dom typu bungalov ponúka atypický a moderný vzhľad, štyri obytné miestnosti, odkladací priestor, samostatné WC a aj malú technickú miestnosť. Obývacia miestnosť je prepojená s kuchyňou a umožňuje prístup k terase a do záhrady. V kuchyni sa nad pracovnou doskou nachádza okno, ktoré dodáva pracovnej ploche potrebné denné svetlo. Z kuchyne a z chodby je sprístupnený sklad, ktorý môže byť využívaný ako špajza. Samostatné WC je prirodzene odvetrávané a presvetlené oknom. V kúpeľni je možné podľa potreby umiestniť vaňu a aj sprchu. V technickej miestnosti je priestor pre kotol a práčku. V detskej izbe je dostatok miesta pre umiestnenie dvoch postelí a stolíka. Najmenšia izba je pracovňa, ktorá slúži ako domáca kancelária. Touto dispozíciou poskytuje dom komfortné bývanie pre 3-4 člennú rodinu. Ďalší úložný priestor je možné využiť aj v podkroví. Cena realizácie murovaného domu od € 90.000,00 bez DPH.

cena tohto projektu € 1.890,00

Základné údaje

Obytné miestnosti: 4

Min. šírka pozemku: 14,5 m

Orientácia vstupu: východ, severovýchod, juh

Obostavaný priestor: 541 m3

Výška strechy: 5,25 m

Zastavaná plocha: 131,00 m2

Celková úžitková plocha: 100,70 m2

Sklon strechy: 15°

Technické údaje

Zdroj vykurovania: plynový kotol / tep. čerpadlo

Typ vykurovania: teplovodné podlahové

Energetická trieda: A0 až A0+

Náklady kúrenia: od 195 €/rok

Zateplenie stien: 200 mm (min. 120) mm

Zateplenie strechy: 400 (min. 340) mm

Zateplenie podlahy: min. 120 mm

Možnosť dokurovať krbom: áno

Dokumentácia rodinného domu potrebná pre stavebné povolenie v SR je dodávaná v troch vyhotoveniach a obsahuje aj profesie:

Architektúra

Protipožiarna bezpečnosť stavby

Statika

Ústredné vykurovanie

Zdravotechnické inštalácie

Elektroinštalácia

Projektové energetické posúdenie

 

Cena projektu – projekt pripravený pre stavebné povolenie a realizáciu. Projekt bude vypracovaný a vytlačený v mierke M 1:100 a M 1:50. Pre potreby stavebného povolenia je potrebné dopracovať tzv. osadenie na pozemok a pripojenie na inžinierske siete. Táto služba je zahrnutá v cene projektu. Zmeny v projektovej dokumentácii sú podľa individuálnej dohody za príplatok možné. Projektu v energetickej triede A0+ po individuálnej konzultácií.