Kompletná rekonštrukcia rodinného domu,
Hainburg an der Donau, Rakúsko 


Podľa štúdie slávneho bratislavského architektonického štúdia totalstudio, archiprojekt zastrešil a pripravil kompletnú projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie v rakúskom meste Hainburg an der Donau.

Rodinný dom s priechodným carportom, Pama, Rakúsko


Tento dvojpodlažný rodinný dom je navrhnutý na rohovom pozemku nachádzajúcom sa v pokojnej časti obce. Dom je reprezentantom čistých a jednoduchých línií a funkcionalizmu. Dispozícia domu je rozdelená do jedno a dvojpodlažnej časti domu. Súčasťou domu je aj prestrešenie pre automobil, ktoré umožňuje prechod do záhrady. Na záhrade sa nachádza letná terasa a bazén.

Trojpodlažný dom vo svahu s medziposchodím,
Hainburg an der Donau, Rakúsko


Tento dom navrhnutý vo svahu a orientovaný smerom k Dunaju ponúka svojím užívateľom okrem prekrásneho výhľadu aj maximálny komfort na troch a jednom medzipodlaží. Požiadavkou klientov bolo, aby denná časť domu bola na úrovní záhrady. Zo spodného podlažia sú ďalej sprístupnené aj ďalšie miestnosti ako hospodárska a technická miestnosť, sklad, fitness a špajza. O podlažie vyššie sa nachádzajú izby a kúpeľňa. Medzipodlažie je na úrovni verejnej komunikácie a okrem vstupu, ponúka garáž a šatník. Na vrchnom podlaží sa nachadzá spálňa, šatník a kúpeľňa s voľne stojacou vaňou z ktorej je možné si vychutnávať výhľad.   

Zobytnenie podkrovia a modernizácia, Kittsee, Rakúsko


Prestavba a modernizácia pôvodného rodinného domu, ktorá hlavne vďaka zobytneniu podkrovia s menšou prístavbou, zabezpečila pre svojich majiteľov päť obytných miestností, šatník a dostatok odkladacieho priestoru. Dom ďalej ponúka novú strešnú terasu, prístrešok pre automobil ako aj letnú terasu, ktorou dominantou je nový krb s využitím pôvodného komína.

Dvojdom so strešnou terasou, Gattendorf, Rakúsko


Rodinný dvojdom s dvomi bytovými jednotkami z ktorých každá ponúka minimálne štyri obytné miestnosti, šatník, kúpeľne ale alternatívne aj pracovňu, fitness a saunu. Každá z bytových jednotiek ponúka vlastný prístup na záhradu ako aj parkovanie pre dve vozidlá. 

Rodinný dom pri rieke Leitha, Zurndorf, Rakúsko


Trojizbový nízkoenergetický rodinný dom s garážou, carportom a čiastočne prestrešenou letnou terasou. Dom sa vyznačuje jednoduchou gemetriou a v kombinácii s plochou strechou a celkovým prevedením je cenovo prístupným riešením pre mladé rodiny ako aj ľudí s menším rozpočtom. 

Rodinný dom so zvýšeným stropom, Berg, Rakúsko


Rodinný dom kompaktných rozmerov, ktorý ponúka vďaka zvýšenému stropu nad obývavacou izbou a jedálenským stolom pocit vzdušnosti poschodového domu. Dodatočné svetlíky a veľké okná smerom do záhrady zabezpečujú ešte viac kvalitného denného svetla. V kombinácii s veľkou technickou miestnosťou a dvojgarážou zabezpečuje dom svojím užívateľom dostatočný priestor a komfort pre rodinu s deťmi.

Dom s výhľadom na Dunaj,
Hainburg an der Donau, Rakúsko


Nadštandardný rodinný dom vo svahu so strešnou terasou. Dom disponuje piatimi obytnými izbami a extra apartmánom pre hostí. Strešná terasa o veľkosti až 55 m² ponúka výhľad na stredoveké mesto, západ slnka a rieku Dunaj. Spodná časť domu je realizovaná z masívnej konštrukcie železobetonu a tehál, pričom vrchná časť je montovaný drevodom.

Dvojpodlažný dom s fitness, Pama, Rakúsko


Štvorizbový nízkoenergetický rodinný dom s extra fitness miestnosťou a mini kanceláriou. Tento dom ďalej ponúka šatník, technickú miestnosť, špajzu, malú práčovňu, prestrešené parkovanie pre dva automobily, letnú terasu a bazén.

Prestavba domu, Kittsee, Rakúsko


Prestavba a prístavba pôvodného čiastočne podpivničeného rodinného domu s valbovou strechou na moderný bungalov s piatimi izbami, terasou a bazénom.

Pasívny rodinný dom, Nickelsdorf, Rakúsko


Jednopodlažný pasívny rodinný dom navrhnutý zo systému IsoteQ passiv s vysokými tepelno- a zvukoizolačnými vlastnosťami. Napriek kompaktným rozmerom domu cca. 13x13 m a úžitkovou plochou 130 m², ponúka 5 obytných miestností, špajzu, práčovňu, dve samostatné toalety, kúpeľňu a kuchyňu s ostrovčekom.

Dvojdom Schillinggasse, Kittsee, Rakúsko


Štúdia rodinného dvojdomu v kľudnej časti Kittsee. Každá bytová jednotka disponuje šiestimi obytnými izbami, prechodnou garážou a záhradou s letnou terasou, pričom obytná plocha je 130 m².

Drevodom na Liptove, Liptovské Matiašovce


Rodinný jednopodlažný dom z masívnych drevených CLT panelov, ktoré sú svojou kvalitou predurčené ako konštrukčný stavebný systém moderných úsporných drevostavieb. Kombinácia tradičnej architektúry a moderných materiálov.

Vila Albatros Golf Resort, Česká republika


Štúdia rodinného domu na pozemku, ktorý sa nachádza v kľudnom vilovom prostredí a v tesnej blízkosti lesa a golfového ihriska neďaleko hlavného mesta Prahy. Dom predstavuje kombináciu prvkov moderného a konzervatívneho štýlu, tým poskytuje potrebný komfort a architektonicky nenarušuje ráz prostredia vo svojom okolí. 

Moderný dom v Kittsee, Rakúsko


Dizajnérsky do detailov premyslený rodinný dom podľa návrhu pražských architektov B2 Architecture, kde Archiprojekt zastrešoval kompletnú projektovú dokumentáciu, vrátane profesií, podľa miestnych noriem. K domu prislúcha aj bazén a saunový domček. Nezvyčajnými prvkami sú šikmé ostenia okien a tvar strechy, ktorý nemá bežnú geometriu. Strechy garáže a záhradného domčeka sú navrhnuté ako vegetačné, ktoré umožňujú akumulovať dažďovú vodu a následne uvoľňovať vlhkosť do prostredia. 

Nadstavba, Slovenský Grob


Nadstavba a zobytnenie podkrovia pôvodného rodinného domu. V podkroví vznikli požadované 4 izby a malá kúpeľňa.

Rekonšrukcia domu, Kittsee, Rakúsko


Rekonštrukcia a modernizácia pôvodne 100 ročného rodinného domu s prístavbou z 90tých rokov. Projekt rieši zobytnenie podkrovia a zvýšenie štandardu bývania pre majiteľov domu.

Rodinný dom Bravo, štúdia 


Projekt moderného 4-izbového rodinného domu, ktorý má zvýšenú svetlú výšku obývacieho priestoru pre optimálne presvetlenie dennej časti domu. 

Bungalov Alpha, katalóg


Rodinný dom kompaktných rozmerov, typu bungalov s fasádnymi platňami. 

Rodinný dom Castelo, štúdia


Dvojpodlažný rodinný dom s garážou. Zaujímavosťou je veľké panoramatické okno v podkroví s prístupom na terasu.